Login FormCzy wiesz że...  Studium Zdrowia to idealne rozwiązanie dla osób niewidomych i niedowidzących. Niektórzy podkreślają wagę bardziej rozwiniętej wrażliwości osób niewidomych na takie cechy percepcji zmysłowej, jak dotyk, ciepło, łatwość nadawania znaczenia informacjom zawartym na przykład w różnych obrazach dotykanych powierzchni. 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z przebiegu nauki w Studium Zdrowia naszego niewidomego ucznia - Pana Marka Zarębę.

 


Czy wiesz że...Jeśli lubisz ludzi, łatwo nawiązujesz z nimi kontakt, chętnie im pomagasz - masz szansę zostać dobrą masażystką/masażystą. Aby nabrać wprawy, potrzebujesz kilku miesięcy praktyki.

W tym zawodzie potrzebne są:

  • zdolności manualne i dobra koordynacja ruchowa - sprawne ręce to skarb masażysty,
  • takt i duża kultura osobista - masażysta i pacjent są w bliskim kontakcie fizycznym, trzeba rzeczywiście intuicji i wyczucia, by nie naruszyć intymności pacjenta,
  • odpowiedzialność i poczucie etyki zawodowej - profesjonalnie wykonany masaż może szybko przynieść ulgę pacjentowi, ale wykonany mimo przeciwwskazań może zaszkodzić, dobra masażystka przedkłada zdrowie pacjenta nad swój zarobek, nie przecenia swoich umiejętności, umie odmówić wykonania zabiegu i nie boi się tego zrobić, nawet wbrew woli szefa,
  • dobry stan zdrowia - ta praca wymaga wysiłku, jest wykonywana na stojąco, dbałość o własną kondycję jest niezbędna.

W tym zawodzie również ważne jak praktyka jest przygotowanie teoretyczne, a zwłaszcza znajomość anatomii człowieka i technik masażu. Tej wiedzy nie zdobędziesz sama, musisz potwierdzić ją dyplomem. Do jego otrzymania wiodą trzy drogi. Możesz ukończyć Policealne Studium Fizjoterapii, Akademię Wychowania Fizycznego lub kurs zawodowy. Wybierając kurs bądź ostrożna: Szukaj kursów pod patronatem poważnych instytucji, które tak jak Sudium Zdowia posiadają pozytywną opinię Ministra Zdrowia. 

Perspektywy znalezienia pracy - bardzo duże. Zawód ten daje różne możliwości: możesz wykonywać inną pracę i dorabiać sobie masażami jako wolny strzelec, lub zatrudnić się w salonie odnowy biologicznej, fitness klubie, placówkach służby zdrowia.


 

Opiekun - zawód z powołaniem

Zapraszamy do lektury ciekawego artykułu na portalu Gazeta.Praca przedstawiającego zawód opiekuna osoby starszej jako najbardziej poszukiwanego, i dającego wiele satysfakcji. Artykuł wyczerpuje temat, ukazując cienie i blaski tego zawodu.


 

Platforma e-learning

Projekt i wykonanie: POLLYART Projektowanie stron Toruń